Chcemy aby to miejsce było dla naszych podopiecznych drugim domem, aby czuły się tutaj swobodnie i naturalnie.
Przystanek Dzieciństwo został stworzony jako alternatywna opieka, łącząca zalety żłobka i prywatnej niani. To miejsce, w którym dzieci otaczane są indywidualną opieką przy równoczesnym kontakcie z rówieśnikami w małej kilkuosobowej grupie. Dbamy o wszechstronny rozwój małego człowieka i pomagamy mu znaleźć swoje mocne strony. Wiemy jak ogromne znaczenie ma spokój i harmonia w prawidłowym rozwoju malucha, dlatego wszelkie aktywności dopasowujemy do możliwości dzieci, uzależnionych od różnych czynników, czy to pogodowych, czy rozwojowych.

Staramy się, aby maluchy nie były przebodźcowane i miały możliwość wyciszenia i zaspokajania na bieżąco swoich potrzeb.

Spacery, wycieczki, zabawa kamieniami, patykami, w błocie, wspinanie się, eksplorowanie środowiska, przyglądanie się pracującym mrówkom, kwitnącym kwiatom, zachwycanie się śpiewem ptaków i lotem motyla są u nas na porządku dziennym. Ponadto w naszej przestrzeni dzieciom w niektórych aktywnościach wiernie towarzyszy pies, lub czasem kot. W trakcie dnia odbywa się także dogoterapia. Zależy nam na budowaniu dobrej, zdrowej relacji między dziećmi, a zwierzętami, dlatego uczymy prawidłowej komunikacji i odczytywania sygnałów naszych czworonogów.
Przystanek Dzieciństwo to naturalna przestrzeń, sprzyjająca rozwojowi dziecka, inspirowana pedagogiką M. Montessori, Reggio Emilia oraz R. Steinera, prowadzona w nurcie Rodzicielstwa Bliskości. Naszą misją jest zapewnienie dziecku komfortu i bezpieczeństwa, stworzenie warunków jak najbardziej zbliżonych do domowych, zbudowanie bezpiecznej przystani, następnej zaraz po objęciach rodzica, w której maluch poczuje się szczęśliwy i spokojny, dzięki czemu będzie mógł się rozwijać w swoim tempie i poznać świat na swoich zasadach.

Przystanek Dzieciństwo to miejsce stworzone z myślą o dzieciach oraz rodzicach.

Pragniemy kontynuować opiekę, którą mały człowiek zna ze swojego domu, dlatego do każdego podchodzimy bardzo indywidualnie i holistycznie. Chcemy być w bliskich relacjach z dzieckiem i w ścisłym kontakcie z jego rodzicami, aby wspólnie móc prowadzić malucha drogą ku dalszym etapom rozwojowym, wyposażając go w niezbędne narzędzia i kompetencje umożliwiające radzenie sobie w różnych, nierzadko trudnych sytuacjach życiowych. Zależy nam, aby każdy podopieczny wychodząc z naszej placówki posiadał umiejętności społeczne, dzięki którym bez problemu nawiąże ważne dla siebie relacje w dalszym życiu, jak również znał techniki samoregulacji pozwalające zmierzyć się z własnymi emocjami, a także potrafił słuchać samego siebie, swoich potrzeb, dążył do swoich marzeń, by finalnie mógł odnaleźć własną drogę do szczęścia.